Shëndetësi

Ushqimet që ndikojnë në shëndetin e flokëve

1 min më parë

Rënia e flokëve gjatë stinës së vjeshtës është krejtësisht normale dhe ekzistojnë shkaktarë të shumtë të mundshëm, transmeton Gazeta Metro. Mesatarisht, njerëzit humbin rreth 80

Shtypja e emocioneve të pikëllimit dhe zemërimit shpie në këto sëmundje

7 ditë më parë

Shumë njerëz mendojnë se ndonjëherë në jetë më mirë është të heshtni sesa të futeni në ndonjë konflikt. Sidoqoftë, një studim ka treguar se kjo

Kujdes! As sheqernat natyralë nuk janë të parrezikshëm

7 ditë më parë

Fruktoza lidhet me sëmundjet e zemrës dhe veshkave, demencinë, hipertensionin, madje edhe me kancerin As sheqernat natyralë nga pemët nuk janë tërësisht të padëmshëm, siç

Përdorimi i telefonave të mençur lidhet me ankth, vetmi dhe depresion

7 ditë më parë

Sipas hulumtimeve të publikuara në revistën “NeuroRegulation”, përdorimi i tepërt i telefonave të mençur nuk është më ndryshe sesa çdo lloj tjetër i abuzimit me

Imunoterapia kundër kancerit do të fillojë të aplikohet edhe në Kosovë

3 javë më parë

Gjatë nëntë muajve të parë të vitit 2019, rreth 1300 persona janë prekur nga kanceri, thonë në Institutin Onkologjik në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

VETËM NJË KOMPANI E TËRHOQI NGA TREGU ILAÇIN KANCEROGJEN, I NJËJTI MBETET ENDE NË TREGUN KOSOVAR

3 javë më parë

Ka disa ditë që Agjencia Evropiane e Barnave dha alarmin se ilaçi, i cili trajton problemet me stomak, Ranitidina, përmban një papastërti që klasifikohet si

Gruas nga Gjakova në spital i thonë se është afër vdekjes: Kur u kontrollua në privat doli diçka tjetër

3 javë më parë

Një gruas në Gjakovë në spitalin rajonal të qytetit i thanë se është e sëmurë keq nga kanceri kur bëri analizat. Por, kur u kontrollua

Ushqimi pa gluten sjell sëmundje të rrezikshme

4 javë më parë

Dieta pa gluten është bërë e njohur vitet e fundit në të gjithë botën. Pyetja është nëse një dietë e tillë vërtet mund të na

NGA ELEMINIMI I QELIZAVE KANCEROGJENE DERI TEK KOLESTEROLI; TË GJITHA ARSYET PËRSE DUHET TË PINI LËNG DOMATE

1 muaj më parë

E kemi thuajse gjatë gjithë vitit në tryezat tona, por nuk e dimë sesa e shëndetshme është domatja. Më herët në Living kemi shkruar se

Astrit Islami ka nevojë urgjente për ndihmën tonë

1 muaj më parë

Astriti është diagnostikuar me sëmundjen Leukemi Akute dhe është duke u trajtuar në Turqi. Shërimi i tij kushton 110 mijë euro, shumë të cilën familja

1 2 3 97