të pakategorizuar

Edhe vikendi do të jetë jashtëzakonisht i nxehtë – këto do të jenë temperaturat

2 javë më parë

Fusha të presionit të lartë nga Afrika veriore do të vazhdojnë të sjellin vapën afrikane mbi Mesdhe dhe rajonin tonë ditëve të fundjavës dhe në

Çmimet në Ulqin bien 30 për qind për shkak të sezonit të dobët

3 javë më parë

Për dallim nga vitet tjera në Ulqin ka rënë turizmi, dhe kjo vërhet fare lehtë edhe në rezervimet online që bëhen në internet, ku çmimet

Limaj nuk e përjashton mundësinë që t’i bashkohet PDK-së në koalicion parazgjedhor

3 javë më parë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, njëherësh zëvendëskryeministër në largim, Fatmir Limaj, thotë se janë kundër një qeverie teknike, teksa vendimin e Haradinajt për dorëheqje e vlerëson

Edhe Britania pret që nga Dialogu, Serbia të njohë Kosovën

5 muaj më parë

Pas takimit ndërmjet Drejtorit të Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore dhe delegacionit shtetëror për Dialog, Fatmit

Aleatët mbështesin Bashën: Pro djegies së mandateve

6 muaj më parë

Pas takimit me Lulzim Bashën, aleatët kanë dalë në një vendim të përbashkët duke pranuar propozimin e kreut të PD-së për djegien e mandateve parlamentare.

Kjo është porosia e Rikallos pas shkarkimit të tij

7 muaj më parë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së djeshme ka shkarkuar nga detyra, Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo. E lidhur me

Të shtunën seanca për votimin e buxhetit

7 muaj më parë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të shtunën të caktohet seanca parlamentare për votimin e buxhetit të vitit 2019 Burime të Indeksonline brenda

Deda: Grevat, pasojë e përçarjes së PAN-it – Thaçi gënjeshtar e mashtrues

7 muaj më parë

Sipas tij, greva në arsim ka ardhur si pasojë e përçarjes së koalicionit qeverisës, ndërsa aludon se SBASHK-u dhe një pjesë e PDK-së janë ngritur

Ahmeti: Platforma e bisedimeve procedohet në Kuvend posa të fillojë sesioni pranveror

7 muaj më parë

Bashkëkryesuesi i Ekipit Shtetëror të Dialogut, Shpend Ahmeti, ka thënë se platforma për Dialogun me Serbinë do të procedohet në Kuvend, pasi të fillojë sesioni

Halil Kastrati e frymëzon Pal Lekajn për bamirësi

7 muaj më parë

Tash e një kohë të gjatë në media diskutohet gjerë e gjatë veprimtaria humanitare e shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, e cila udhëhiqet nga humanisti Halil

1 2 3 22