Drecun tregon nëse Serbia do ta pengojë Kosovën të anëtarësohet në OKB dhe nëse do ta njoh pavarësinë

Kreu i Komitetit parlamentar të Serbisë për Kosovën, Milovan Drecun, ka folur në lidhje me dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Drecun ka thënë se faza përfundimtare e dialogut mes dy vendeve po afrohet, transmeton gazetametro.net

Ai tha se Serbia nuk do të lejojë që Kosova të bëhet anëtare e Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Ai gjithashtu tha se bisedimet duhet të marrin një format tjetër sepse nuk beson se BE ka kapacitetin, fuqinë dhe autoritetin për t’i dhënë fund gjithë kësaj.

Ndër të tjerash, ai tha se Serbia asnjëherë nuk do ta njoh pavarësinë e Kosovës.

Lini Një Koment