Dy të vdekur dhe katër të lënduar në aksident trafiku në Rahovec

Në fshatin Bernjak të Rahovecit ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku.

Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur dy të vdekur dhe katër të tjerë janë lënduar.

Në aksident kanë qenë të përfshirë dy automjete.

Shkaktar i aksidentit është mospërshtatja e shpejtësisë dhe tejkalimi jo i sigurtë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Lirie Podrimaj.

Në vendin e ngjarjes kanë dal policia, ekipet mjekësore dhe zjarrëfikësit.