Kapet 17 vjeçari i cili sulmoi gruan rome në Lipjan

Policia ka kapur dhe e ka intervistuar 17 vjeçarin, i cili dyshohet se gjatë ditës së djeshme e sulmoi gruan rome në Lipjan.


Policia njofton se si rezultat i hetimeve intensive të njësiteve policore, është arritur të identifikohet dhe njëherit të shoqërohet në stacion policor, personi i dyshuar viti i lindjes (2002) i cili ka qenë i përfshirë në këtë rast.

Personi i dyshuar pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar është liruar në procedurë të rregullt.

Përderisa Policia e Kosovës do të vazhdojë me angazhimet e saj policore me qëllim të parandalimit të rasteve të tilla krijimit të lirisë së lëvizjes së lirë për të gjithë qytetarët pa dallime.

Lini Një Koment