Skuqet Molliqaj, i ‘rrëshqet’ goja për Vetëvendosjen | VIDEO

 

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Daradan Molliqaj ka qenë i ftuar në një nga emisionet në tv dukagjini. Derisa Molliqaj flet për partinë e re dhe parimet e saja, ai e ngatërron atë me Vetëvendosjen, partinë në të cilën ishte sekretar për disa vite, përcjell gazetametro.net.


‘Është bo shprehi ashtu’, thotë Molliqaj kur ngatërrohet teksa flet.

Ndërkohë, Molliqaj derisa ishte pjesë e VV’së, drejtonte sekretariatin, organ kryesor organizativ i partisë. Ndërkaq, pritej që edhe në partinë e të dorëhequrve të merrte ndonjërin nga postet drejtuese, por nuk ndodhi një gjë e tillë.

Lini Një Koment