Xiaomi prezanton modelin e ri të smartphone-ve Mi 8

Xiaomi i fundit është një klon i iPhone X me performancë të jashtëzakonshme dhe çmim të volitshëm. Edicioni special ka një mbrapa transparent.

Prodhuesi kinez i smartphone-ve Xiaomi ka prezantuar sot modelin e saj të fundit të lartë . Pas përvjetorit të tetë, aji është quajtur Mi 8. Së jashtmi, ai vështirë se mund të dallojë nga një çdo iPhone X. Brenda, një procesor Qualcomm Snapdragon 845 punon me 6GB RAM dhe deri në 256GB memorie. Shfaqja AMOLED prej 6.21 inç ka një rezolucion prej 2248 me 1080 piksela (FHD +).

Kamera
Në anën e pasme të pajisjes, si me iPhone X, dy kamera janë rregulluar vertikalisht njëra mbi tjetrën. Sensorët e tyre marrin imazhe 12 megapikselë, duke i kushtuar vëmendje madhësive të mëdha piksele, siç përshkruan Engadget . Sipas TheNextWeb , hardueri është i lidhur me softuerin e të mësuarit për të prodhuar imazhet më të mira të mundshme. Kamera e përparme e Xiaomi Mi 8 ka një rezolucion prej 20 megapikselësh.

Një tipar i veçantë i Mi 8 është përdorimi i bandës me frekuencë të dyfishtë për GPS. Kjo duhet të jetë në gjendje të përcaktojë pozicionin tuaj shumë të saktë. Xiaomi Mi 8 në versionin e saj themelor (me 64 GB të memories) është në Kinë për t’u shitur me ekuivalentin e 360 euro. Sipas TheNextWeb, ky është një çmim konkurrues edhe sipas standardeve kineze. Njësoj i fuqishëm OnePlus 6 pritet të shitet në Kinë prej 452 eurove.

Mi 8 do të jetë gjithashtu në dispozicion në një version me kosto të ulët. Xiaomi 8 SE Mi vjen me një Snapdragon menaxhuar 710 chipset. Bateria duhet të ketë kapacitet 3120 mAh. Në kontrast me Mi 8 një nga kamerat e pasme të Mi 8 SE është vetëm 5 megapixel në vend të 12 megapixel. Çmimi bie në një vlerë prej 240 eurosh.

Lini Një Koment